This Ole House
A „This Ole House” (néha „This Old House„-nak írják) egy népszerű amerikai dal, amelyet Stuart Hamblen írt, és 1954-ben jelent meg. Ugyanebben az évben Rosemary Clooney verziója mind az Egyesült Államokban, mind az Egyesült Királyságban a könnyűzenei listák élére került. A dal 1981-ben Shakin’ Stevens változatában ismét vezette a slágerlistát az Egyesült Királyságban.
Stuart Hamblen 1954 márciusában vette fel a dalt, és 1954 májusában adta ki kislemezen. A felvétel nagyon sikeres lett, a Billboard Country & Western listáján a 2. helyen végzett, és a Hot 100-as listán is a Top 30-as dalok között szerepelt, amelyet akkoriban a lemezboltok legjobb eladási listájaként ismertek. Ez volt Hamblen utolsó slágere a country listákon, és a jogdíjakból megvásárolta a kúriát, amely korábban a néhai Errol Flynné volt.
Hamblen állítólag a Monte Wolfe kalauzával vadászaton volt a Sierrában, amikor vadász társával, a színész John Wayne-nel egy kunyhóra bukkantak a hegyekben. Odabent egy férfi holtteste volt, és a férfi kutyája még mindig ott volt, és őrizte az épületet. Ez ihlette Hamblent a „This Ole House” megírására.
A dal egy öregember utolsó szavait írja le, aki egy régi házban él, amely annyira lepusztult, hogy szerkezetileg már nem áll jól. A férfi elmeséli, hogy a ház „egykoron ismerte a gyermekeit” és „egykoron ismerte a feleségét”, de neki már nem lesz rá szüksége, és nincs ideje arra sem, hogy kijavítsa a ház számos hibáját, mert haldoklik, és hamarosan a mennybe megy („készen áll a szentekkel való találkozásra”).
A kislemezről kétszer is kritikát írt a Billboard magazin. Úgy jellemezték, hogy
egy erőteljes vallásos tétel, üzenettel és fertőző ritmussal. Hamblen buzgalommal adja elő, és hogy könnyen áttörhet a country és a pop területére.
A következő számban úgy jellemezték, hogy
egy szent tétel, amely újra Hamblent a legjobb emberré teszi a szakmájában.
Nem sokkal azután, hogy Hamblen kiadta a saját verzióját, Rosemary Clooney is felvett egy verziót a „This Ole House„-ból a Buddy Cole & His Orchestra-val. Ebben Thurl Ravenscroft basszusgitáros énekelt, és az Egyesült Államokban valamint az Egyesült Királyságban a slágerlisták élére került.
Az Egyesült Államokban a „Hey There” című kislemez hátoldalaként jelent meg, amely szintén az első helyig jutott. Az Egyesült Királyságban azonban A-oldalként adták ki, a „My Baby Sends Me” című számmal a hátoldalán.
A Billboardban megjelent kritikában a következőket írták róla:
„ez egy ragyogó, pattogós előadás a dalos pacsirtától, amelyet szolidan támogat egy férfi énekes és Buddy Cole.
1981-ben a walesi énekes, Shakin’ Stevens kiadta a dal NRBQ-féle feldolgozását az azonos című albumán.
A dal nagyon sikeres lett, három hétig vezette a brit kislemezlistát, valamint több más országban is sláger lett. 2005-ben újra kiadták dupla A-oldalként Pink „Trouble” című dalának feldolgozásával együtt, miután a Hit Me Baby One More Time című tévéműsorban szerepelt, és a brit kislemezlistán a 20. helyet érte el.
Forrás: Wikipédia