Rags To Riches
A dal a jól ismert „rags to riches/rongyoktól a gazdagságig” kifejezést használja, ami a szegénységből a gazdagságba való felemelkedést jelenti. Ennek fiktív példái: Hamupipőke, a Kis árva Annie és Twist Olivér. Arról szól, hogy egy adott személy szeretetét többre értékeljük a gazdagságnál. Annak ellenére, hogy az énekesnek nincs pénze, mégis milliomosnak érzi magát. Végül sosem tudjuk meg, hogy az énekes szerelmi álma valóban valóra válik-e, rongyokból gazdaggá válik, vagy örökre koldus marad.
A Rags to Riches c. dalt 1953-ban Richard Adler és Jerry Ross írta, akik 1950-ben kezdtek el együtt dalokat írni. Együtt írták a The Pajama Game (1954) és a Damn Yankees (1955) című Broadway-előadásokat. Az összes musicaljük eredeti Broadway-produkciója együttesen 11 Tony-díjat nyert. Számos daluk bekerült a Great American Songbookba (például a „Hey There„, amely 1954-ben Rosemary Clooney első számú slágere volt). Hatalmas sikerük sajnos véget ért, amikor Jerry Ross 1955-ben, 29 éves korában hörgőgyulladásban meghalt.
Tony Bennett „Rags to Riches” című felvétele nem került a brit listákra, de David Whitefield brit énekes még ugyanabban az évben felvette a dalt, és a 3. helyig vitte. Bennett a „Stranger in Paradise” című következő kislemezdalával #1 helyezést ért el az Egyesült Királyságban.
Miután 6 hétig (november 21. – december 26.) az első helyen állt, Eddie Fisher „Oh My Pa-Pa (O Mein Papa)” című dala letaszította Whitefield „Rags To Riches„-jét a csúcsról. Fisher felvétele az Egyesült Királyságban sem került a listákra.
Bennett a dalt a Percy Faith and His Orchestrával vette fel.
A Laverne & Shirley (1976-1983) című televíziós sorozatban a „Rags to Ritches” Carmine Ragusa (Eddie Mekka) jellegzetes dala. Rendszeresen dalra fakad, általában a „Rags to Riches„-t zengi Tony Bennett stílusában. Még Bennett vibratóját is megszólaltatja.
Elvis Presley 1971-ben a 33. helyet érte el az USA-ban ezzel a felvétellel.
A dallal Amerikában a zenei listákon szerepelt még a Sunny & The Sunliners (#45, 1963) és Lenny Welch (#102, 1966).
2012-ben Tony Bennett egy duettfelvételt adott ki Romeo Santosszal, aki spanyolul énekli a szövegét.
Forrás: songfacts.com